وقتی کوچیکبودم ،مثه همه بچه های دیگه مریض می شدم و به دکتر مراجعه می کردم. طبیعی بود که بعد از مطب جناب دکتر کارم به تزریقات چی امروزی و آمپول زن اون روزها می افتاد

با هزار ترس و لرز و بدبختی و ده هزار حیله برای فرار از زیر چنگال خوف انگیز آن فرشته نجات ، تسلیم شده و روی تخت می خوابیدم به سینه .

اون فرشته مهربان به زبون های مختلف تلاش می کرد.منو قانع کنه.که عضلاتم رو منقبض نکنم.تا تزریق به به خوبی و خوشی تمومبشه .

اما ترس از سرنگ و سوزن وحشتناکش تو همه جونم رخنه کرده بود.به خواست منطقی اوننمی تونستم عملکنم و همین باعث تجربه ای تلخو تکراری ازدردو رنجمضاعف ازآمپودن می شد.

امابالاخره یکاتفاق خوباینچرخه ترس و فرار از آمپول رو بهپایان خودش رسوند .

یکبار کهبه همراه پدر بزرگ مهربونو دانام ، برای تزریق به آمپول زن مهربانی مراجعه کرده بودیم .اون فرشته گفت : آماده تزریق باش.من کمی کار دارم ،بعد از تموم شدن کارام میام وآمپولت رو می زنم.منتها الانبا الکلجاشو ضد عفونی می کنم.که دیگهمعطل نشی .

من آماده بر روی تخت خوابیدم. پدر بزرگ هم سر من رو به داستانی شیرینش گرم کرد. دقایقی گذشت ، سوزشیبسیارخفیف که قابلاعتنا نبودو بعد صدای مهربانی کهمیگفت : تمام شد.بلندش شو عزیزم

راستشنهتنهامتوجه فرو رفتن سوزن سرنگ نشدم . بلکه کوچکتریندردی هم وجودنداشت .

از اونبهبعدمتوجه شدم که چرا آمپون ها مرتبمی گن عضلتروشل کن. بعد ها پدر بزرگ با یاد آوری آن تزریق و تزریق های قبل؛نصیحتی به من کرد.که آن نصیحت این بود.

اونگفت :پسرم، زندگی همدرست مثل آمپول زدنه.اگر موقع تزریقآمپول سخت بگیری و عضله ها رو منقبض کنی ، نه تنها درد داره؛ بلکهجای تزریق هم متورم می شه ، حتی ممکن است سوزن در عضله بشکنه و احتمال عفونت محل تزریقهم زیاده

واضافهکرد: زندگی هم درستمثل آمپودنههر چه بیشتر سخت تر بگیری . درد و رنجت بیشتر میشه.

پس اگه مشکلی پیش می آید ، پشت اونمتوقف نشوو ماتم نگیر که چه کنی.یا حلش کن ،یادورش بزن .

پایان

داستان کوتاه سند بهشت - نویسنده : صلاح الدین احمد لواسانی

داستان کوتاه یِه جِرَم به صد جِرَت - نویسنده : صلاح الدین احمد لواسانی

داستان کوتاه یک کار نیک - نویسنده: صلاح الدین احمد لواسانی

داستان کوتاه آمپول زن - نویسنده : صلاح الدین احمد لواسانی

داستان کوتاه اف اف - نویسنده : صلاح الدین احمد لواسانی

، ,تزریق ,آمپول ,رو ,هم ,زن ,پدر بزرگ ,آمپول زن ,روی تخت ,ترس و ,فرار از

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

رایانه من دلبرستان روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی نسل چهارم پيج هنرمندان وبازيگران خارجي جدیدترین اخبار تخصصی سینما و تلویزیون سفارش پروژه دانشجویی Immortal Insomnia زنگ هوشمند مدارس مدينة العلم